اخبار
1401/8/30 دوشنبه
رئیس دانشگاه پیام نور :
آمادگی دانشگاه پیام نور برای ورود به عرصه های فناوری الکترونیکی دنیا و متاورس
دکتر ابراهیم تقی زاده گفت: دانشگاه پیام نور نقش بسیار موثری در برقراری عدالت آموزشی به ویژه در نقاط کم برخوردار و مرزی داشته است و با توجه به کارنامه درخشان این دانشگاه در حوزه آموزش الکترونیکی، دارای ظرفیت ویژه ای برای ورود به عرصه های فناوری الکترونیکی دنیا و متاورس است.
به گزارش روابط عمومی، رئیس دانشگاه پیام نور در نشست با دکتر عمو عابدینی معاون آموزشی وزارت عتف، دکتر دهقان مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی ، دکتر شیرعلی مشاور معاون آموزشی وزارت علوم و هیات همراه که امروز با هدف تبیین شیوه حکمرانی و ماموریت های ویژه دانشگاه پیام نور در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، افزود: دانشگاه پیام نور متقاضیان و مخاطبان خاص خود را دارد و 96 هزار دانشجوی ورودی جدید در سال جاری، این دانشگاه را برای تحصیل برگزیده اند.
وی با اشاره به شیوه آموزشی ترکیبی این دانشگاه اظهار داشت: در اساسنامه دانشگاه پیام نور، نظام آموزشی نیمه حضوری و مجازی برای این دانشگاه تعریف شده است ودر حال حاضر کلاس های درس دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی 6 جلسه به صورت حضوری و در مقطع ارشد 8 جلسه و مابقی جلسات به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
دکتر تقی زاده  افزود: بخش قابل توجهی از دانشجویان این دانشگاه را شاغلین یا بانوان خانه دار تشکیل می دهند که شیوه آموزشی ترکیبی را برای تحصیل خود مناسب می دانند.
وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور هم اکنون دارای 3800 عضو علمی است که از این تعداد 100 نفر دارای رتبه استاد تمام، 380 نفر دانشیار و مابقی استادیار هستند.
وی پذیرش دانشجوی خارجی را یکی از اهداف مهم دانشگاه عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر به دنبال کسب مجوز پذیرش دانشجوی مرکز بین الملل در استانهای واجد شرایط هستیم  و این در حالی است که دانشگاه پیام نور در کشور افغانستان دارای شعبه بوده و هزار دانشجوی اتباع افغان در این دانشگاه تحصیل می کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور رتبه فعلی دانشگاه در بین دانشگاه های داخل را 22 و در بین دانشگاه های خارجی 1416 عنوان کرد.
وی تصریح کرد: سالانه 5 هزار مقاله توسط اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور به چاپ می رسد که نقش مهمی در ارتقای آموزشی این دانشگاه ایفا می کند

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir